O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Zawsze sprawdzaj samochód przed kupnem na kredyt

Leasing konsumencki szansą na własne auto – Sposobów na sfinansowanie zakupu auta jest kilka. Najczęściej posiłkujemy się w tym momencie kredytem, gdyż zwykle nie posiadamy dostatecznej ilości środków własnych. Powinniśmy jednak pamiętać, że kredyt to nie jedyne rozwiązanie, po które możemy w tym momencie sięgnąć.

Od pewnego czasu obowiązują w naszym kraju przepisy o leasingu konsumenckim. Generalnie rzecz biorąc, leasing najczęściej kojarzy się nam z firmami – poniekąd słusznie, gdyż z tej specyficznej formy dzierżawy korzystają w głównej mierze podmioty gospodarcze. Teraz także taką sposobność mają i osoby prywatne. Jakich to dostarcza im korzyści? Chociażby to, że umowy leasingowe są bez problemu zawierane z ludźmi pracującymi na zlecenie czy o dzieło.

Co wybrać : kredyt samochodowy czy leasing?

Profesjonalny przegląd samochodu przed zakupem pomoże nam uniknąć zakupu auta, które okaże się bardzo drogie w naprawie

To im daje szansę na posiadanie samochodu, którego nie mogą kupić swoim sumptem, bo ich na to nie stać. Banki co prawda deklarują, że honorują rozmaite źródła dochodów, ale jak przychodzi co do czego i klient chce załatwić kredyt samochodowy okazuje się, że zdecydowanie najlepsza jest umowa o pracę na czas nieokreślony.

Jednym z zabezpieczeń stosowanych przez banki przy udzielaniu kredytów samochodowych jest przewłaszczenie. Może mieć ono charakter warunkowy, częściowy bądź całkowity. Dla kierowców zdecydowanie najkorzystniejsze jest przewłaszczenie warunkowe – wówczas adnotacja o tym, że pojazd stanowi przedmiot umowy kredytowej nie trafia do dokumentów. Warunek jest jednak taki, że nie możemy mieć choćby i najdrobniejszych opóźnień w spłacie zobowiązania.

Kolejna sprawa to sprawdzenie samochodu przed kupnem Szczecin – czyli wizyta w serwisie samochodowym zanim podpiszemy umowę kupna.

Zabezpieczenie kredytów samochodowych

Jeśli nie chcesz kupić kota w worku to znajdź warsztat, który oferuje badanie przed zakupowe samochodów

Najczęściej na przewłaszczenie warunkowe banki godzą się wówczas, gdy klient posiada dość wysoką zdolność kredytową oraz nienaganną historię finansową w Biurze Informacji Kredytowej. Przeważnie przewłaszczenie jest dokonywane w taki sposób, że w 49 procentach bank jest współwłaścicielem pojazdu i informacja o tym figuruje w dokumentach, dodatkowo kierowca musi oddać w depozyt kartę pojazdu (jej wypożyczenie od banku wiąże się z uiszczeniem dodatkowych opłat).

Opisywana tu forma zabezpieczenia kredytu samochodowego sprawia, że dopóki nie zostanie spłacona ostatnia rata, kredytobiorca nie jest jedynym właścicielem auta, nie może więc w jego sprawie podejmować samodzielnie decyzji (na przykład o sprzedaży auta czy zamontowania w nim instalacji gazowej). Gdyby zaś przestał płacić raty w terminie, musi się liczyć z tym, że bank odbierze mu samochód i go sprzeda, by w ten sposób odzyskać pieniądze jakie zainwestował w kredyt. Przewłaszczenie to bardzo chętnie stosowane przez banki zabezpieczenie, gdyż dla tych instytucji jest to świetny sposób na ochronę własnych interesów.

Jeśli już wybrałeś auto to zawsze odwiedź sprawdzenie samochodu przed kupnem Szczecin – np. przyjedź tutaj:

Solidny auto serwis naprawa samochodów serwisowanie aut tanio i dobrze – Szczecin

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge