O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Dobry pomysł na biznes w Szczecinie

Bycie początkującym przedsiębiorcą w żaden sposób nie jest łatwe, szczególnie w naszym strasznie biurokratycznym kraju. Osobom posiadającym tyle samozaparcia, by dzięki niemu przebrnąć przez tą całą biurokratyczną machinę wypadałoby wręczać jakiś order za wytrwałość.

Jak finansować biznes

Często kolejnym problemem  okazują się być pieniądze lub nawet sam pomysł na biznes. Jak powszechnie wiadomo – na start zazwyczaj potrzeba naprawdę sporo. Opcji na pozyskanie kapitału jest kilka, każda z nich posiada swoje plusy jak i minusy. Skorzystać możemy bowiem, przykładowo, z unijnych, czy też państwowych, dotacji dla początkujących przedsiębiorców. Niestety jednak minusem jest to, że na decyzję trzeba czekać naprawdę długo. Wobec tego całkiem sporo osób decyduje się na różnego rodzaju kredyty bankowe. Jeśli biznes wypali – kredyt szybko uda nam się spłacić.

Gorzej wygląda sytuacja, kiedy to przyjdzie nam splajtować, gdy okaże się, że jednak przeliczyliśmy nasze siły i sytuacja nie wyglądała tak kolorowo, jak miało to miejsce w biznesplanie. Prawda jest jednak taka, że stuprocentowej pewności nie mamy nigdy. Jeśli nie podejmiemy jakiegokolwiek ryzyka – nie przyjdzie nam się przekonać, czy sprawdzimy się w wielkim świecie biznesu, czy też jednak ten nie jest stworzony dla nas.

Prowadzenie własnego biznesu ma bardzo wiele zalet. Głównie z tych właśnie powodów ludzie decydują się na zakładanie firm i rezygnowanie z pracy na etat. Tym bardziej, że można się zająć tym, co się lubi najbardziej.

Mocne strony własnego biznesu
To daje sporo satysfakcji – zwłaszcza wówczas, jeśli przedsięwzięcie zaczyna przynosić wymierne korzyści finansowe. Przede wszystkim jest się niezależnym i szefuje się samemu sobie. We własnym zakresie podejmuje się wszystkie decyzje. Dzięki swojej firmie ma się gwarancję zatrudnienia – traci się ja jedynie wówczas, kiedy przedsiębiorstwo odnotowuje porażkę. Plus tego wszystkiego wiąże się również z kwestiami finansowymi. Sytuacja materialna większości osób prowadzących firmy ulega poprawie, choć na takie rezultaty trzeba trochę poczekać. Wynika to z faktu, iż rozkręcenie biznesu zawsze wymaga poniesienia pewnych nakładów finansowych. Pracując we własnej firmie można z powodzeniem realizować się na niwie zawodowej, nieustannie pracując nad doskonaleniem swoich umiejętności i kwalifikacji.

Przykłady dobrych biznesów

Jako, że mieszkam w Szczecinie, to niech firmy z tego rejonu posłużą nam za przykłady do naśladowania.

  1.  Firma zajmująca się zasłonami okien – informacja o nich : Rolety i Plisy Szczecin
  2.  Serwis instalacji gazowych – informacje o nich : Wymiana zbiorników LPG Szczecin
  3.  Firma sprzątająca – informacje o nich : Pranie dywanów Szczecin

Czekam na Wasze spostrzeżenia i zapraszam do dyskusji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge