O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Przegląd LPG, Wymiana zbiorników gazu – Warsztat Szczecin.

Czy w dalszym ciągu warto zdecydować się na instalację LPG, oraz kiedy jej zastosowanie ma sens?

Pewnie, że ceny gazu w ostatnim czasie wzrosły, nie zmienia to jednak zdania co do korzyści wynikających z zamontowania instalacji LPG która w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością. Wpływ na to mają przede wszystkim wysokie koszta samej benzyny, i sam przy tym atrakcyjny stosunek ceny gazu do ceny benzyny.

Oczywiście zanim zdecydujemy się na montaż instalacji LPG ewentualnie zakup samochodu który posiada ją już zamontowaną, warto dowiedzieć się więcej na jej temat, chociażby w aspekcie samego działania oraz użytkowania.

Zanim zdecydujemy się kupić samochód posiadający instalację LPG, pamiętajmy aby sprawdzić ją pod kątem stanu technicznego a tym samym dokumentacji (homologację), najlepiej w profesjonalnym do tego warsztacie.

Kiedy opłaca się rzeczywiście zainstalować instalację LPG?

Jeżeli codziennie pokonujemy odległość w granicach 20-30 km, to montaż instalacji się już najzwyczajniej w świecie opłaca, dodatkowo dosyć szybko się zwróci taka inwestycja. Jak najbardziej zamontowanie instalacji LPG, zwraca niekiedy już po kilku miesiącach swoistej eksploatacji. Bardzo wiele zależy tutaj od ilości kilometrów jakie codziennie pokonujemy, dodatkowo opcja za którą co nie powinno nikogo zaskakiwać przemawia wiele adekwatnych zalet.

Nie jest prawdą, iż gaz ogranicza możliwości naszego silnika a tym samym prowadzi do szybszego zużycia się poszczególnych elementów, choć na niektóre może mieć co oczywiste mieć wpływ. Wiele tego typu informacji pojawia się w kontekście stosowania LPG w naszych samochodach, większość z nich nie jest prawdziwa jak wspomniane powyżej, dotyczące szybszej eksploatacji niektórych elementów czy też spadku mocy silnika.

Ile będzie nas kosztować zamontowanie instalacji LPG?

Wymiana zbiornika lpg

Wymiana zbiornika lpg

Pamiętajmy aby zawsze instalację LPG, montować w odpowiednim do tego miejscu a więc renomowanym serwisie czy warsztacie, gdzie dostosowana zostanie ona do konkretnego modelu samochodu. Dodatkowo będziemy mieli pewność, iż sama instalacja zostanie zamontowana zgodnie z jej przeznaczeniem a więc w prawidłowy oraz optymalny sposób, wszystko po to aby funkcjonowała zgodnie z mechanizmem jej działania.

Koszta związane z montażem sekwencji instalacji gazowej wiążą się z wydatkiem rzędu od 2 nawet do 6 tysięcy, wszystko zależy od kilku aspektów związanych z rozwiązaniami jakie zostały wykorzystane w naszym aucie. Trzeba także podsumować przyszłe koszty takie jak przeglądy, serwisowanie czy wymiana butli LPG co 10 lat.

Chodzi między innymi o użycie wtrysku, ilości samych cylindrów, wielkości i pojemności montowanego zbiornika na gaz czy reduktora miejsca montażu wlewu gazu.

Nic nie wskazuje na to aby instalacja LPG straciła na zainteresowaniu czy zastosowaniu, mało tego coraz więcej fabrycznych aut wyposażonych jest w LPG, co zresztą nie powinno zaskakiwać ani dziwić. Ogromne znaczenie odgrywa tutaj kwestia ekologii i ochrony środowiska, spalanie gazu jest dużo korzystniejsze pod tym względem, zatem nie mówimy tutaj wyłącznie o cięciu wydatków związanych z tankowaniem naszego auta.

Dlatego jak widać, jest wiele powodów dla których zdecydowanie się na montaż instalacji LPG, jest alternatywą i rozwiązaniem na jakie warto się zdecydować.

Serwisowanie takiej instalacji czy przeglądy nie są także jakieś bardzo uciążliwe. W prawdzie co 10 lat należy przeprowadzić legalizację butli LPG, ale jest to tak długi okres czasu, że nie należy się tym przejmować przy zakupie nowej instalacji. Zresztą często od legalizacji lepsza jest wymiana zbiornika LPG – to procedura wybierana często przez posiadaczy pojazdów z gazem.

W Szczecinie warto zaproponować warsztat przeprowadzający wymiany butli LPG  : https://zbiorniki-lpg.szczecin.pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

    • Rafał, 27 maja, 2018, 8:53 am

    Wymiana butli jest dużo bardziej korzystna pod wieloma względami. Najważniejsze to , że otrzymujemy całkiem nowy zbiornik – czysty, nie pordzewiały. Drugi pozytyw to, że nie trzeba długo czekać. W wykwalifikowanym zakładzie wymiana zbiornika nie trwa dłużej niż dwie godziny. W przypadku legalizacji, to nawet dwa dni. Także ciut wyższa cena procedury wymiany butli a nie legalizacji jest praktycznie pomijalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge