O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Przewłaszczenie – na czym ono polega?

Jednym z zabezpieczeń stosowanych przez banki przy udzielaniu kredytów samochodowych jest przewłaszczenie. Może mieć ono charakter warunkowy, częściowy bądź całkowity. Dla kierowców zdecydowanie najkorzystniejsze jest przewłaszczenie warunkowe – wówczas adnotacja o tym, że pojazd stanowi przedmiot umowy kredytowej nie trafia do dokumentów. Warunek jest jednak taki, że nie możemy mieć choćby i najdrobniejszych opóźnień w spłacie zobowiązania.

Najczęściej na przewłaszczenie warunkowe banki godzą się wówczas, gdy klient posiada dość wysoką zdolność kredytową oraz nienaganną historię finansową w Biurze Informacji Kredytowej. Przeważnie przewłaszczenie jest dokonywane w taki sposób, że w 49 procentach bank jest współwłaścicielem pojazdu i informacja o tym figuruje w dokumentach, dodatkowo kierowca musi oddać w depozyt kartę pojazdu (jej wypożyczenie od banku wiąże się z uiszczeniem dodatkowych opłat).

Wskazany serwis ma w swojej ofercie różne ciekawe rozwiązania finansowe, a między innymi właśnie kredyty refinansowe – Kredyty-auto.pl

Opisywana tu forma zabezpieczenia kredytu samochodowego sprawia, że dopóki nie zostanie spłacona ostatnia rata, kredytobiorca nie jest jedynym właścicielem auta, nie może więc w jego sprawie podejmować samodzielnie decyzji (na przykład o sprzedaży auta czy zamontowania w nim instalacji gazowej). Gdyby zaś przestał płacić raty w terminie, musi się liczyć z tym, że bank odbierze mu samochód i go sprzeda, by w ten sposób odzyskać pieniądze jakie zainwestował w kredyt. Przewłaszczenie to bardzo chętnie stosowane przez banki zabezpieczenie, gdyż dla tych instytucji jest to świetny sposób na ochronę własnych interesów.