O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Dobry kredyt samochodowy czy leasing?

Leasing konsumencki szansą na własne auto – Sposobów na sfinansowanie zakupu auta jest kilka. Najczęściej posiłkujemy się w tym momencie kredytem, gdyż zwykle nie posiadamy dostatecznej ilości środków własnych. Powinniśmy jednak pamiętać, że kredyt to nie jedyne rozwiązanie, po które możemy w tym momencie sięgnąć.

Od pewnego czasu obowiązują w naszym kraju przepisy o leasingu konsumenckim. Generalnie rzecz biorąc, leasing najczęściej kojarzy się nam z firmami – poniekąd słusznie, gdyż z tej specyficznej formy dzierżawy korzystają w głównej mierze podmioty gospodarcze. Teraz także taką sposobność mają i osoby prywatne. Jakich to dostarcza im korzyści? Chociażby to, że umowy leasingowe są bez problemu zawierane z ludźmi pracującymi na zlecenie czy o dzieło.

Kredyt samochodowy czy leasing?

To im daje szansę na posiadanie samochodu, którego nie mogą kupić swoim sumptem, bo ich na to nie stać. Banki co prawda deklarują, że honorują rozmaite źródła dochodów, ale jak przychodzi co do czego i klient chce załatwić kredyt samochodowy okazuje się, że zdecydowanie najlepsza jest umowa o pracę na czas nieokreślony.