O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Ranking banków i kredytów

Każdy, kto wypatruje uparcie dla siebie lukratywnego kredytu na cokolwiek, stosuje z doznań koleżanek i czyta przeróżne opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.

Powinno się również zwrócić uwagę na ranking sprawdzonych i bezpiecznych banków (Va-bank.p) i kredytów.

Ostatnimi czasy w necie ukazał się marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego wypływa, że Kredyt Bank zniżył marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro, a BNP Paribas Fortis obliczył wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na początkowe trzy lata spłaty kredytu. Także inne banki przedstawiły wielorakie mniej lub bardziej atrakcyjne promocje. I w tym miesiącu wynikło, że najtańszy kredyt hipoteczny świadczy bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie autentyczne kredytu wynosi niecałe 5,1%.

Niemniej jednak po trzech latach od spłaty długu rata będzie już wynosić 1,29%. Są wprawdzie banki, które dostarczają niższe marże.
Z kolei Eurobank ma kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%. Oprócz tego bank ten nie podejmuje prowizji od udostępnienia kredyt, a tym samym oprocentowanie autentyczne kredytu wynosi 5,55% i jest ono chwilowo najniższe na naszym rynku. Lukas Bank też przedłożył wabiącą ofertę promocyjną, która nazywa się „Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej dobrze przyjrzeć. Również Bank Zachodni WBK wpisał niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , lecz równocześnie wprowadził on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% ceny kredytu. Tymczasem takie promocje to zawsze coś, co jest jakimś wspomożeniem dla naszego portfela. A wszak kredyty i pożyczki to nie temat na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas pętało na kilka lat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge