O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Kredyty bankowe

Czasem życie daje nam w kość i czyni, że nie mamy dostatecznej ilości gotówki, aby doprowadzić do końca pewne cele. Istotnie w naszym kraju to jest normalnością, że bez ustanku nam na coś brakuje. Stąd mamy tak bardzo rozbudowaną propozycję bankową i kredyty są reklamowane nieomalże na każdym kroku. Jednak pozyskanie kredytu nie jest już taką łatwą sprawą.

Poza tym że winnyśmy mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej i nie zdołamy figurować w Krajowym Rejestrze Długów, to ubiegając się o kredyt bankowy, musimy przedłożyć właściwe dowody. Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, to musisz wręczyć duplikat umowy o pracę wraz z zaznaczeniem jej rodzaju, poświadczenie o dochodach z zakładu pracy wraz z jego nazwą, adresem, NIP-em i KRS-em, PIT-11 za rok poprzedni lub wyciąg rachunku, na który przekazywane jest zapłata czy też druk RMUA wystawiony w ciągu poprzedzającego półrocza. Renciści i emeryci muszą przedłożyć uchwałę o nadaniu świadczenia, ostatni lub przedostatni odcinek wypłaty świadczenia albo wyciąg rachunku, na który przelewane jest świadczenie albo zaświadczenie z ZUS czy KRUS o odbieraniu świadczenia.

Producent rolny musi przedłożyć pismo z urzędu gminy dotyczące miary gospodarstwa rolnego ewentualnie ukaz płatniczy, zaświadczenie z urzędu gminy o niezaleganiu z podatkiem rolnym a również zaświadczenie z KRUS o niezaleganiu z spłacaniem zrzutek na ubezpieczenie. Z kolei przedsiębiorcy muszą pokazać wypis z KRS lub poświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wolę o nadaniu NIP-u, dokument o REGON-ie, potwierdzenie finansowania zrzutek ZUS za zeszłe trzy miesiące, dowód niezalegania z podatkami w urzędzie skarbowym, rachunek dochodów i plajt oraz zestawienie za rok obecny względnie dokument o przychodach wystawione przez biuro rachunkowe. Tak więc w zależności od tego kto ubiega się o kredyty, takie dowody musimy przedstawić w banku.

Jak zaciągamy dostępne i atrakcyjne kredyty (Kredyciak.org) bankowe, to musimy być świadom, że w banku kluczowe jest nie tylko nasze stanowisko, ale również trzeba przynieść wiele dokumentów. W zależności od tego jakie jest nasze źródło dochodów, takie zaświadczenia musimy przynieść. Aczkolwiek to nie wszystko. Nieraz w wypadku znacznych kwot, jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, bank chce dodatkowo zgody małżonka albo jego podpisu. Jednak jeśli wprzódy zaciągaliśmy kredyt w jakimś banku, to nieraz starczy jeno w tym samym banku przyniesienie dowodu osobistego plus jednego dowodu potwierdzającego zarobki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge