O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Banki w Polsce

Kredyty i pożyczki towarzyszą nam przez cały czas, aczkolwiek na wszelakie wybiegi staramy się bronić przed zasadzką kredytów bankowych i niekiedy wolimy zapożyczyć się u znajomych czy rodziny niż w instytucjach bankowych. Gros ludzi boi się dużego oprocentowania kredytów i co za tym idzie, sporych odsetek.

Poza tym czasem jest tak, że banki oferujące swoje produkty finansowe mamią w reklamach niewysokim oprocentowaniem, ale kiedy przychodzi do podpisywania umowy to pojawiają się koszty manipulacyjne, które powodują, że oprocentowanie już wcale takie popłatne nie jest. Ale może się zdarzyć, że naprawdę sumpty oprocentowania nie będą wcale takie wysokie. Często się zdarza, że banki stosują niższą prowizję wobec sprawdzonych, stałych klientów, których znają. Dodatkowo jeżeli mamy w danym banku konto oszczędnościowe czy linię debetową, to też możemy liczyć na nieznacznie korzystniejsze warunki. A wskutek tego dobrze jest wziąć kredyt w banku, w którym mamy założone rachunek rozliczeniowy lub z którym mieliśmy już uprzednio do czynienia.

Warto także wiedzieć, że w przypadku brania kredytu bankowego, poprawniej jest mieć wyższe oprocentowanie nominalne i niską prowizję niż niskie oprocentowanie i wysoką prowizję. Możemy w podobny sposób obniżyć koszt całościowy kredytu, jeżeli skreślimy z ubezpieczenia. Nie jest ono obligatoryjne, jednakże doradcy bankowi rzadko o tym oznajmiają kredytobiorców lub wmawiają, że powinno się wykupić ubezpieczenie lub że jest ono w pakiecie. W dodatku jeśli już pobieramy kredyt, to lepiej wybrać ten z ratami malejącymi niż stałymi, gdyż raty z czasem maleją i cały koszt pożyczki jest mniejszy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge