O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Kredyty hipoteczne

Wiadomo, że w teraźniejszych czasach masa osób żyje na kredyt. Różne kredyty hipoteczne i pożyczki stanowią teraz niemalże nieodłączną porcję naszego istnienia. Od pewnego czasu w Polsce działa wiele banków i każdy z nich kusi innym kredytem, oczywiście na ogromnie przyciągających warunkach.

A czy faktyczności te kredyty bankowe są takie opłacalne. Wprawdzie od kilku lat istnieje w Polsce norma prawna, która reguluje wysokość oprocentowania kredytu, tak aby nie wynosił on więcej niż chyba 20 %, to jednak i tak multum instytucji finansowych znalazło metodę na wzbogacenie się na świadczeniu kredytów, w taki sposób, że doliczają do kredytu wiele opłat manipulacyjnych, które zwiększają praktyczny koszt pożyczki. Te należności manipulacyjne to między innymi jednokrotna prowizja, która może wynosić maksymalnie pięć procent, comiesięczne ubezpieczenie, które może wynosić nawet pięć procent w skali roku, które jest zabezpieczeniem banku przed niezdolnością spłacenie przez klienta kredytu, między innymi w przypadku utraty pracy, choroby lub stałego inwalidztwa i wtedy ubezpieczający będzie płacić raty, pojedynczą opłatę administracyjną za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie i nawiązanie umowy a to wszystko składa się na realną roczną stopę oprocentowania, która może dochodzić nawet 30 procent.

Zatem zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny w jakimś konkretnym banku, poprawnie jest zapytać pracownika banku o RRSO, aby poznać prawdziwe oprocentowanie i koszty kredytu. Chociaż nierzadko RRSO jest podawana maleńkim druczkiem u dołu strony umowy, ale mało kto zwraca na to atencję.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge