O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Kredyty bankowe

Jak już zdecydujesz się na kredyty bankowe, ponieważ pożądasz pilnie dużej ilości gotówki i nie masz żadnej innej opcji jej pozyskania, to musisz wiedzieć, że będziesz musiał przejść kilka poziomów, zanim pieniądze wpłyną na twoje konto.

Po pierwsze będziemy musieli przejść przez kryterium dochodowe, ponieważ banki w większości wypadków, szczególnie w przypadku kredytów zaciąganych na duże kwoty, wyznaczają minimalny miesięczny przychód, jaki musi zarabiać klient, iżby można mu było przyznać ten kredyt. A wobec tego trzeba donieść do banku dowód potwierdzający comiesięczne wpływy. Może to być poświadczenie o zarobkach wystawione przez zakład pracy, ostatni lub przedostatni odcinek renty lub emerytury lub trzy ostatnie dowody sfinansowania składek ubezpieczenia KRUS.

Ale to nie suma, co trzeba dać do obejrzenia. W dodatku należy napisać oświadczenie o sytuacji rodzinnej, to znaczy ile osób wnioskodawca ma na utrzymaniu, obliczyć stałe wydatki, czyli czynsz, abonament za telefon, internet, inne kredyty oraz karty kredytowe. Przy tym istotny jest także forma zatrudnienia. Emeryci, renciści oraz persony zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony są w lepszej pozycji i mają większą perspektywę na uzyskanie kredytu niż osoby pracujące na czas określony oraz mające jedynie umowę o dzieło czy zlecenia. Nasza zdolność kredytowa jest wytyczana też przez wykształcenie, stan cywilny, miejsce zamieszkanie, zawód oraz historię kredytową. Co kluczowe, osoby, które widnieją w BIK-u jako te, które zaciągnęły już kiedyś kredyt bez bik i go uregulowały, otrzymują więcej punktów niż osoby, które nigdy pożyczki nie dostały i nie widnieją w BIK-u.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge