O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Kredyt bez bik

W obecnym świecie nie da już chyba rady żyć inaczej niż na jakiś kredyt. Wprawdzie nie zaciągamy kredytów przy każdej okazji, ale zdobyć samochód za gotówkę jest trudno a mieszkanie to już raczej nie do wykonania. A więc wiele z nas bierze mieszkania na kredyt.

Jakiś czas temu pojawił się program „Rodzina na swoim”, w ramach którego małżeństwa oraz osoby w pojedynkę wychowujące co najmniej jedno dziecko mogą otrzymać dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Wprawdzie ten projekt dawniej był dosyć ciekawy, to teraz zarządzono mnóstwo warunków, które trzeba spełnić, aby tę dopłatę dostać. Ale jeśli nam się to uda, to państwo przez osiem lat opłaci mniej więcej połowy procent od kredytu. Przede wszystkim dopłaty kredytów mieszkaniowych mogą otrzymać tylko osoby które nie mają innego własnościowego mieszkania.

Ponadto mieszkanko to musi być nowe, od dewelopera, więc rzecz jasne są to mieszkania droższe niż kilkuletnie lokale. Kolejnym wymaganiem jest to, że koszt sfinansowania takiego mieszkania nie może przekroczyć podanych przez GUS statystycznych kosztów budowy w województwie lub mieście wojewódzkim. No i ograniczeniem jest to, że powierzchnia użytkowa tego mieszkania nie może przekraczać 75mkw., a dotacja do kredytu obejmuje 50mkw. Warunki tej dopłaty są jednak takie, że sporo osób ich nie spełnia, a więc wtedy zostaje nam już tylko zwyczajny kredyt hipoteczny. Szkoda tylko, że tak naprawdę niewiele osób może sobie pozwolić na mieszkanie nawet z dopłatą, więc jesteśmy zmuszeni brać standardowe kredyty mieszkaniowe. Na nieszczęście sporo osób ma opóźnienia w ratach i może liczyć jedynie na nie tani kredyt bez bik pod zastaw atrakcyjnej nieruchomości (Kredyty-biznes.pl).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge