O internecie, komputerach, systemach - o wszystkim

Kalabria

Kalabria jest to włoska mała ojczyzna oraz obręb administracyjny w południowych Włoszech na Półwyspie Apenińskim. Zajmuje ona obszar ponad piętnastu tysięcy kilometrów kwadratowych a osiedla ją ponad dwa miliony rezydentów, nie licząc nielegalnych przesiedleńców.

Stolicą Kalabrii jest Catanzaro a w zestaw kompletnego obrębu wchodzi pięć mniejszych prowincji, a innymi słowy Reggio di Calabria, Cosenza, Krotona, Vibo Valentia oraz okręg Catanzaro. W wiekach antycznych Kalabria, czyli południowa Italia została mocno skolonizowana przez Greków, a z tej przyczyny tworzyła część Wielkiej Grecji. W dodatku Kalabria była ojczyzną rzymskiego wieszcza Enniusza. ten region Włoch jest w rzeczywistości piękny a noclegi w hotelach są niemiłosiernie drogie, to sama Kalabria dalej jest jednym z najuboższych regionów Włoch, dlatego że bezrobocie osiąga w tym rejonie do 18%, a w niektórych prowincjach nawet do 25%. I właśnie z tego powodu Kalabria najbardziej słynie a wyraźniej z działalności regionalnej mafii – 'Ndranghety.

To właśnie gang przyczynia się do zacofania Kalabrii, bo zniechęca ona możliwych inwestorów, również włoskich, jak i cudzoziemskich. Mało tego mafia ma tak rozległe macki, że zasoby ludzkie są zmuszeni kooperować z nią, a zatem wychodzi na to, że 'Ndrangheta jest wyłącznym chlebodawcą w tym obrębie. W ostatnim czasie zrobiło się głośno o bojówce z Kalabrii, zwłaszcza z powodu przewrotu niewolników, którzy zatrudnieni są tam na plantacji pomarańczy. Być może więc niedługo da się ujarzmić panowanie mafii a Kalabria i jej najpiękniejsze plaże (Kalabria.blogan.pl) stanie na nogi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge